North Essex Cricket League

All matches start at 1 pm, except in September, which start at 12.30 pm.

Sunday 4 June
EAG v Mistley
Gt Horkesley & L v Clacton

Sunday 11 June
Clacton v Frinton
Colchester v EAG
Wivenhoe v Gt Horkesley & L

Sunday 18 June
 
EAG v Elmstead
Gt Horkesley & L v Frinton
Mistley v Clacton

Sunday 25 June
Frinton v Mistley
Gt Horkesley & L v EAG

Read more: Division 1 Fixtures

Sunday 4 June
Ardleigh v Stebbing
Chappel & W.C. v Gt Totham
Copdock & O.I. v Gosfield

Sunday 11 June
Halstead v Chappel & W.C.

Sunday 18 June
Chappel & W.C. v Stebbing
Gosfield v Witham

Sunday 25 June
Halstead v Copdock & O.I.
Witham v Chappel & W.C.

Read more: Division 2 Fixtures

Sunday 4 June
Cavaliers v Springfield
W Bergholt v Chappel & W.C.

Sunday 11 June
Cavaliers v Galleywood
Harwich & D v Chappel & W.C.
Springfield v Abberton

Sunday 18 June
Galleywood v Chappel & W.C.
Kelvedon & F v Abberton
W Bergholt v Harwich & D

Sunday 25 June
Chappel & W.C. v Kelvedon & F
Harwich & D v Springfield
W Bergholt v Abberton

Read more: Division 3 Fixtures

Sunday 4 June
Rayne v Gt Braxted & T
Real Oddies v Gt Horkesley & L

Sunday 11 June
Gt Braxted & T v Gt Horkesley & L
Rayne v Boxted

Sunday 18 June
Boxted v Real Oddies
Coggeshall v Gt Braxted & T
Gt Horkesley & L v Braintree
Rayne v Tendring

Sunday 25 June
Braintree v Real Oddies
Coggeshall v Rayne

Read more: Division 4 Fixtures

Wednesday 14 June
Ipswich v Colchester & E.E. - 6pm

Sunday 18 June
Wivenhoe v Ipswich - 1pm at Ipswich

Sunday 25 June
Wivenhoe v Gt Bentley - 10am

Sunday 2 July
Ipswich v Gt Bentley - 11am

Thursday 6 July
Mistley v Wivenhoe - 6pm

Thursday 13 July
Gt Bentley v Colchester & E.E. - 6pm

Thursday 20 July
Colchester & E.E. v Wivenhoe - 6pm

Thursday 27 July
Colchester & E.E. v. Mistley - 5.45pm

Sunday 4 June
Coggeshall v Kelvedon & Feering - 2pm

Sunday 11 June
Braintree v Kelvedon & Feering - 1pm
Coggeshall v Lt Bardfield Village - 2pm

Sunday 25 June
Lt Bardfield Village v 7 Para RHA - 2pm

Wednesday 28 June
7 Para RHA v Coggeshall - 6.30pm

Sunday 2 July
7 Para RHA v Braintree - 10am

Friday 7 July
Kelvedon & Feering v 7 Para RHA - 6pm

Sunday 23 July
Kelvedon & Feering v Lt Bardfield Village - 1pm

Sunday 30 July
Lt Bardfield Village v Braintree - 1pm

Monday 28 August
Finals Day - 10am Venue TBC